DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
reklam

DEVA İLK ADAYINI NURHAK’TA GÜÇLÜ BİR ADAYLA AÇIKLADI

Son Güncelleme :

22 Ocak 2024 - 12:54

/ kez okundu.
DEVA İLK ADAYINI NURHAK’TA GÜÇLÜ BİR ADAYLA AÇIKLADI

DEVA Partisi belediye başkan adaylarını açıklamaya ilk olarak Nurhak İlçesi’nden başladı. Deva Partisi’ne katılım sağlayan Avukat Hüseyin Tank ve Ekibi ilçede büyük bir coşkuyla karşılandı. Avukat Hüseyin Tank’a parti rozeti Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Uzm.Dr. İrfan Karatutlu tarafından takıldı.

Deva Partisi Nurhak İlçe Başkanlığı binasında yapılan toplantıda Nurhak Belediye Başkan Adayı’nın Avukat Hüseyin Tank olduğu açıklandı. DEVA Partisi Nurhak İlçe Başkanlığı Binası’nda yoğun bir katılımla gerçekleşen Av. Hüseyin Tank’ın adaylık tanıtım toplantısında Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Yakup İncegül, Nurhak İlçe Başkanı Ahmet Kurt, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme, il ve ilçe teşkilatlarından çeşitli isimler ve vatandaşlar da hazır bulundu.

Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesi’nin sevilen isimlerden Avukat Hüseyin Tank’ın, DEVA Partisi’nden Nurhak Belediye Başkan Adayı olduğu kamuoyuna resmi olarak duyurulmuş oldu. DEVA Partisi Nurhak İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştiren toplantıya çok sayıda Nurhaklı vatandaş da eşlik etti.

Karadutlu Kahramanmaraş’a, Tank Nurhak’a Aday

Sözlerine Nurhak Belediye Başkan Adayı Avukat Hüseyin Tank’ı tanıtarak başlayan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu kendisinin de DEVA Partisi’nden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu ilk kez burada açıklamış oldu.

Avukat Hüseyin Tank’ın adaylık tanıtım toplantısına katılan ve buradaki kalabalığa hitap eden DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Uzm.Dr.İrfan Karatutlu: “Bizler ülkenin demokrasisine ve insan ilişkilerinin düzeltilmesine katkı sağlamak adına yola çıktık. Bizler memleketimiz için bir yola girdik ve Kahramanmaraş’ta 46 yıl sonra CHP sıralamasında seçimlere girerek %85 oy artışıyla Deva Partisi Milletvekili olarak meclise girdik. Biz birtakım dayatmalara karşıyız ve demokrasi aşkı ile hareket ediyoruz. Ülkemizin ekonomik olarak iyileşmesi peşindeyiz, artık birbirine düşmanlıkla bakan bir toplum istemiyoruz. İnsanlarımızı farklı ideolojilerde dahi olsa birbirleri ile iyi ilişkiler kurabileceği bir toplum olabilmenin yollarını arıyoruz.

Yaklaşık 10 aylık milletvekilliği sürecimde şehrimizin depremden kaynaklı yaşadığı sorunlarını her fırsatta meclisimizde dile getirmeye çalışıyorum. Depremin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. Kahramanmaraşımız ve Nurhak ilçemiz bu depremden büyük yaralar aldı. Bölgemiz özellikle depremden sonra birçok hizmetten mahrum kaldı. Bu dönemde belediyecilik hizmetleri hayli önemliyken bu hizmetlerin sağlanması noktasında büyük sorunlar yaşandı. Belediyecilik anlayışımız öncelikle dürüstlük ve liyakattir. Rant peşinde koşmayan, kamunun ve halkın hakkını birilerine peşkeş çekmeyen, kamuda doğacak bazı hakları herkese eşit şekilde dağıtan bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Özellikle ahlaki ve etik ilkelerin imza altına alındığı bir belediyecilik anlayışımız var. Hüseyin Tank kardeşimiz de resmi başvuru ile birlikte ahlaki belediyecilik protokolümüzü imzalayacak. Belediyeciliğin oldukça zor olduğu bölgemizde elini taşın altına koymak hayli zordur. Bu zorluğun altından kalkma cesaretinde bulunan Av. Hüseyin Tank’ı tebrik ediyor ve ilçemize hayırlı olsun diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra söz alan Deva Partisi Nurhak Belediye Başkan Adayı Avukat Hüseyin TANK ise vatandaşlara hitaben yaptığı toplantıda şunları söyledi:” Bizler Nurhak’ın alması gereken ama bir türlü alamadığı hizmetleri yerine getirmek üzere Nurhak’ın yerel yönetimine talip olan bir yol yürüyoruz. Bu yolun hayırlı ve çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu yolda bizlere destek veren, yürüdüğümüz yolun doğru olduğuna inanan ve bizleri bu anlamda yalnız bırakmayan tüm Nurhaklıların her birinin sunduğu desteğin çok kıymetli olduğunu vurgulamak istiyorum. Nurhak’ta aksayan demokratik teammüllerin yok edilmesine karşı ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde, dayatmaya ve tahakküme karşı çıkan Nurhaklılarla birlikte,

birilerinin ben istedim ve yaptım, bu iş böyle olacak dayatmasına karşı gelirken kendimize yeni bir demokratik yol belirledik.

Bu anlamda demokrasi yürüyüşümüze DEVA Partisi’nden devam etme kararı almış bulunmaktayız. Nurhak hiçbir zaman dayatmayı kabul etmemiştir. Nurhak halkı demokrasiyi özümsemiş bir halktır. Bu anlamda da bizler Nurhak halkından aldığımız destekle yürüdüğümüz demokrasi yolunda yer yer birilerinin çok ağır ve eleştiri sınırlarını aşan yorumlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Birileri, Nurhak halkının demokrasi aşkına karşı gelmek için Nurhak’ta bile yaşamayan yurtdışında bulunan ve Nurhak’ta asla yaşamayacak olan trol ordusunu harekete geçirmiş olabilir ama Nurhak halkı bu söylemlere ve ithamlara itibar etmiyor ve etmeyecektir. Bu söylemlerin Nurhak’a zarar vermekten başka hiçbir etkisinin olmayacağını, o trol ordularını yönlendirenlerin bilmesini isterim. Bizler Nurhak’ın hakkını ve hukukunu savunmak adına, Nurhak’taki eksikliklerin tamamlanması için bir yola çıkmış bulunmaktayız. Bu yolda Nurhaklılar ile birlikte başarıya ulaşacağız. Biz bir dayatmada bulunduk, sizler de bize oy vermek zorundasınız anlayışını kırmak adına bir yol yürümekteyiz.

Dikkatinizi çekmek isterim ki bizler bir idareci seçiyoruz, bir mahalle temsilcisi değil, bir belediye başkanı seçiyoruz. Bu anlamda, hangi partiden olursa olsun, hangi familyaya mensup, hangi sülaleden olursa olsun tüm Nurhaklılardan bizlere destek vermesini istemekle birlikte Nurhak halkından ayrıca bir ricada bulunuyoruz. Nurhak halkına, oy verecekleri belediye başkanı adayının profiline dikkat etmelerini, belediyecilik işini ve yöneticilik görevini işinin ehli ve liyakatli olan, dürüst isimlere vermelerini istiyoruz.

Bilinmesini isterim ki DEVA Partisi, belediye başkanı adayı gösterdiği kişilere bir sözleşme niteliğinde belge imzalatıyor ve isimleri o şekilde belediye başkanı gösteriyor. Bu ilkeler arasında kişilerin liyakatli olması, ehil olması ve dürüst olması, misyon ve vizyonunu geniş tutan isimler olması gibi birçok önemli kriter bulunuyor. İşte DEVA Partisi’nin bu kriterleri ile bizim şahsi kriterlerimiz ve Nurhak’ın değerleri birbiri ile örtüştüğü için DEVA Partisi’nden adayız. Bu yolun Nurhak için hayırlı olmasını diliyorum.”

Yoğun bir katılımla gerçekleşen adaylık tanıtım toplantısında Nurhak halkının Deva Partisi Milletvekili Uzm.Dr.İrfan Karatutlu’ya olan yakın ilgisi gözlerden kaçmazken program Milletvekili Uzm.Dr. İrfan Karatutlu’nun vatandaşlarla geçen uzun sohbetinden sonra alkışlar eşliğinde son bulundu

AV. HÜSEYİN TANK kimdir?

3 çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak, 03.03.1988 tarihinde Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesi’ne bağlı Umutlu Köyünde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Hüseyin Tank, Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2011 yılında mezun olmasından sonra 2012 yılında avukatlık staj eğitimini de tamamlayarak Gaziantep Barosu’na bağlı serbest Avukat olarak göreve başlamıştır. Mesleki hayatında ülke gündemine oturan birçok dava dosyasının avukatlığını üstlenmiş olan Tank, birçok sivil toplum örgütünde de aktif görevlerde bulunmuştur.

Halen avukatlık görevini sürdüren Av. Hüseyin Tank, 2018 yılında da Kahramanmaraş Nurhak İlçesi’nde belediye başkan aday adaylığı süreci yaşamış olan Tank siyasi faaliyetlerine doğduğu topraklarda başlamıştır. Av. Hüseyin Tank, bölgenin sosyo-ekonomik, kültürel ve demografik yapısına hakim kimliği ile tanınmaktadır.

Av. Hüseyin Tank, özellikle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin akabinde bölge halkının neredeyse tamamına yakınına ücretsiz avukatlık hizmetleri ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmuş olmakla birlikte 1 yılı aşkın süredir, bölge halkı ile yerel seçimler adına birebir temaslarını sürdürmekte ve siyasi faaliyetlerine devam etmektedir. Av. Hüseyin Tank, Hemşire olan Sevgi Tank ile evli olup; iki kız çocuğu babasıdır.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.